Piknik Staropolski – Dzień Rodziny

Czy pogoda „w kratkę” może zepsuć świetną zabawę? Okazuje się, że nie wszystkim. Prywatne Przedszkole „Kajtuś” wraz ze Szkołą Futbolu postanowili urządzić wspólnie Staropolski Piknik – Dzień Rodziny na gnieźnieńskim Poligonie. Dla około setki dzieci przygotowano mnóstwo atrakcji. Gości przywitały „Kajtusiowe” dzieci wspólnym zaśpiewaniem piosenki dla Mamy i Taty, kolejnym punktem programu był występ grupy „Swarożyc” z Poznania, która przypomniała dorosłym, a przybliżyła dzieciom legendę o Lechu, Czechu i Rusie. Po przedstawieniu każdy z uczestników miał możliwość przymierzenia średniowiecznych strojów i zapoznania się z przedmiotami codziennego użytku naszych przodków. Pieczenie kiełbas przy ognisku, ciepły żurek, czy przepyszne słodkie niespodzianki uświetniały pobyt gościom. Nie zabrakło wielu ciekawych konkurencji sportowych: przeciągania liny, rzutów ringo, biegu w workach… Nie mogło obyć się także bez typowo piłkarskich konkurencji: młodzi adepci Szkoły Futbolu dzielnie grali na kilku boiskach w piłkę, nie zważając na chwilowe załamania pogody. Kolejną atrakcją – niespodzianką były przejazdy bryczką konną po okolicznych lasach. Dla wielu dzieci był to pierwszy w ich życiu przejazd innym środkiem lokomocji niż samochód. :) Pomimo chmur gromadzących się na niebie humory dopisywały wszystkim uczestnikom i ciężko było się rozstać… Pomysł na przybliżenie dzieciom prastarych legend czy zabaw zrodził się w Przedszkolu „Kajtuś”. Kadra przedszkola dba o krzewienie polskiej historii u swoich wychowanków, a najlepszym sposobem jest zabawa, do której można zaangażować całe rodziny. Tradycją staje się rozgrywanie meczy nie tylko dla młodych wychowanków przedszkola, ale także dla ich gości i rodziców. Pojedynek między Przedszkolem „Kajtuś” a Szkołą Futbolu wypadł oczywiście na korzyść rodziców małych piłkarzy. :)

FACEBOOK